सञ्चार मन्त्रालयले अदालतको आदेश समेत नमान्दा आज राति इन्टरनेट बन्द हुन सक्ने

काठमाडौं । नेपाल सरकार, सञ्चार तथा सूचना प्रविधि मन्त्रालयले अदालतको आदेश समेत अवज्ञा गर्दा देशमा इन्टरनेटजस्तो अत्यावश्यक सेवा नै बन्द हुने अवस्था सिर्जना भएको छ । मन्त्रालयले विदेशी मुद्रा सटही अनुमति नदिँदा भारतीय अपस्ट्रिम प्रदायकले ब्यान्डविथको भुक्तानी पाउन नसकेपछि इन्टरनेट नै बन्द हुन जोखिम बढेको हो ।

भारतका टाटा, एयरटेल, सिफ्फी लगायतका अपस्ट्रिम प्रदायकले ब्यान्डविथको भुक्तानीका लागि आज ३१ डिसेम्बर (१५ पुस) सम्मको अन्तिम म्याद दिएका छन् । नेपालका इन्टरनेट सेवा प्रदायकले उनीहरूलाई गर्नुपर्ने त्यस्तो भुक्तानी नपाएको खण्डमा अब इन्टरनेट ब्यान्डविथ तथा लिङ्क उपलब्ध गराउन नसक्ने भन्दै उनीहरूले यसअघि नै चेतावनी दिएका थिए ।

आज पनि निकास ननिस्किए रातिदेखि जुनसुकै बेला नेपालको अधिकांश इन्टरनेट सेवा बन्द हुन सक्ने देखिएको हो । 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *